piątek, 6 grudnia 2013

Kurs na stemplowaną kartkę świąteczną

Okres przedświąteczny to nie tylko kupowanie prezentów, to tez czas na zrobienie kartek które wysyłamy bliskiej i dalszej rodzinie, a także znajomym.
Tym razem chciałabym Was zachęcić do zrobienia takich karteczek. Oczywiście wszystko zależy od tego czym dysponujemy. Jednak naprawdę czasem z niczego można stworzyc piekne rzeczy, wystarczy odrobina wyobraźni.

Do zrobienia kartki potrzebujemy:
bazę kartki – format A6 biały karton 250 g
stempelki śnieżynki (dostępne np. w Empiku)
tusz
bloczek akrylowy, opakowanie po płycie CD
różne kryształki, półperełki
kartonik z napisem
klej, taśma dwustronna, taśma 3d
śnieżynki wycięte z kartonu
 
Bazę kartki zginamy na pół, najlepiej to zrobić zaznaczając sobie ołówkiem środek w dwóch miejscach. Następnie za pomocą linijki i ostrza nożyczek delikatnie zaznaczyć linię. Gumką ścieramy ołówek i zginamy dokładnie kartkę.
Na bloczku akrylowym, bądź zamkniętym opakowaniu płyty CD mocujemy stempelek -śnieżynkę i tuszujemy. Rozginamy bazę kartki i na prawej połowie odbijamy stempelek. Po odbiciu stempelek myjemy i suszymy. Następnie powtarzamy czynność z kolejnym stempelkiem, jeśli chcemy mieć różne śnieżynki na naszej kartce.
Pozostawiamy do wyschnięcia.
W czasie gdy baza kartki schnie, przygotujemy wycięte śnieżynki. Jeśli nie macie takich śnieżynek, możecie odbić na innej kartce kilka stempelków i wyciąć śnieżynki.
Każda śnieżynkę zdobimy kryształkami lub półperełkami i podklejamy taśma 3d (lub kosteczkami 3d).
Na bazie kartki przykładamy ozdobione śnieżynki tak jak Nam pasuje i przyklejamy je. Kartonik z napisem podklejamy taśmą dwustronna lub klejem i również przyklejamy na kartkę.
I mamy gotową karteczkę. Pozostaje Nam tylko wpisać życzenia i możemy ja słać w świat.
1 komentarz:

Moja dusza się śmieje, a to dzięki Tobie!